Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-21-11PA-LC
TVS06RS-21-11PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-21-11PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-21-11PA-LC.pdf
Availability of TVS06RS-21-11PA-LC
QUANTITY
TVS06RS-21-11PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-21-11PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-21-11PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-21-11PA-LC
Related LinksTVS06RS-2, TVS06RS-21-11PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-21-11PA-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-21-11PA-LC
PHOTODIODE BLUE 2.03MM SQ TO-46 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 250PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-1230 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 96A TO-3P datasheet.pdf
FILTER SAW 315MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 80MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK KINK 07CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf