Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-11JA-LC
TVS07RF-19-11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-11JA-LC.pdf
Availability of TVS07RF-19-11JA-LC
QUANTITY
TVS07RF-19-11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-11JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-11JA-LC
Related LinksTVS07RF-1, TVS07RF-19-11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-11JA-LC Details Description
Related parts for TVS07RF-19-11JA-LC
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
JFET P-CH 40V 0.35W TO92 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 30.0000kHz 100ppm 11pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W DO214AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC BUFFER UHS DUAL 6-MICROPAK2 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf