Amphenol Aerospace Operations TVS07RF-19-35HC
TVS07RF-19-35HC picture photo
Mfg. Part Number
TVS07RF-19-35HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP
Datasheet Download
TVS07RF-19-35HC.pdf
Availability of TVS07RF-19-35HC
QUANTITY
TVS07RF-19-35HC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS07RF-19-35HC
Internal Part NumberEIS-TVS07RF-19-35HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS07RF-19-35HC
Related LinksTVS07RF, TVS07RF-19-35HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS07RF-19-35HC Details Description
Related parts for TVS07RF-19-35HC
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.190" 3MM 2LD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 9SIP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf