JAE Electronics TX20A-50R-D2LT-A1LHE
TX20A-50R-D2LT-A1LHE picture photo
Mfg. Part Number
TX20A-50R-D2LT-A1LHE
Brief Description
CONN RCPT 1.27MM 50POS R/A
Datasheet Download
TX20A-50R-D2LT-A1LHE.pdf
Availability of TX20A-50R-D2LT-A1LHE
QUANTITY
TX20A-50R-D2LT-A1LHE Order Process
Ship out your order
Specifications of TX20A-50R-D2LT-A1LHE
Internal Part NumberEIS-TX20A-50R-D2LT-A1LHE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Connector TypeReceptacle
Number of Positions50
Number of Rows2
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
TerminationSolder
Flange FeatureMating Side (M2); Latchblocks
Type-
FeaturesBoard Lock, Shielded
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX20A-50R-D2LT-A1LHE
Related LinksTX20A-50R-, TX20A-50R-D2LT-A1LHE Datasheet, JAE Electronics Distributor
TX20A-50R-D2LT-A1LHE Details Description
Related parts for TX20A-50R-D2LT-A1LHE
IC SWITCH QUAD 1X1 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POWER MODULE IGBT 600V 600A SP6 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 900MA 170 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20-QFN datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 25A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED T-5 1/4"12V 636NM RED 6" LD datasheet.pdf