TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX40AB45-1007
TX40AB45-1007 picture photo
Mfg. Part Number
TX40AB45-1007
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE
Datasheet Download
TX40AB45-1007.pdf
Availability of TX40AB45-1007
QUANTITY
TX40AB45-1007 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX40AB45-1007
Internal Part NumberEIS-TX40AB45-1007
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX40AB45-1007
TX40AB45-1007 Details Description
Related parts for TX40AB45-1007
CONN HOUSING 34POS 2MM W/O KEY datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TIMER DIGITAL LCD 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2225 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 70MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
2W DC/DC CONV SIP7 1KV datasheet.pdf