TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX40AB90-2204
TX40AB90-2204 picture photo
Mfg. Part Number
TX40AB90-2204
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE
Datasheet Download
TX40AB90-2204.pdf
Availability of TX40AB90-2204
QUANTITY
TX40AB90-2204 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX40AB90-2204
Internal Part NumberEIS-TX40AB90-2204
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit90°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX40AB90-2204
TX40AB90-2204 Details Description
Related parts for TX40AB90-2204
DIODE ZENER 9.8V 1W PMDS datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.3A SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 3.2X2.5 CMOS BLANK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 15-28V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 7.5KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf