TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TX40SJ45-1204
TX40SJ45-1204 picture photo
Mfg. Part Number
TX40SJ45-1204
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C M18
Datasheet Download
TX40SJ45-1204.pdf
Availability of TX40SJ45-1204
QUANTITY
TX40SJ45-1204 Order Process
Ship out your order
Specifications of TX40SJ45-1204
Internal Part NumberEIS-TX40SJ45-1204
Cable Opening-
Diameter - Outside0.964" (24.50mm)
Shell Size - Insert13, C
Thread SizeM18x1
Cable Exit45°
MaterialStainless Steel
PlatingPassivated
ShieldingUnshielded
Color-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TX40SJ45-1204
TX40SJ45-1204 Details Description
Related parts for TX40SJ45-1204
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 M25 datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 10DB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 120A TO-220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf