TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB00-2212AI
TXR40AB00-2212AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-2212AI
Datasheet Download
TXR40AB00-2212AI.pdf
Availability of TXR40AB00-2212AI
QUANTITY
TXR40AB00-2212AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-2212AI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-2212AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-2212AI
TXR40AB00-2212AI Details Description
Related parts for TXR40AB00-2212AI
IC SRAM 1KBIT 100NS 5SIP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
RES 8.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 7A 150 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6DIP datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW MALE 72P ENDWALL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DUAL SCHMIT TRIG SOT363 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.1UF RADIAL datasheet.pdf