TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB45-2214AI-CS8348
TXR40AB45-2214AI-CS8348 picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB45-2214AI-CS8348
Datasheet Download
TXR40AB45-2214AI-CS8348.pdf
Availability of TXR40AB45-2214AI-CS8348
QUANTITY
TXR40AB45-2214AI-CS8348 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB45-2214AI-CS8348
Internal Part NumberEIS-TXR40AB45-2214AI-CS8348
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB45-2214AI-CS8348
TXR40AB45-2214AI-CS8348 Details Description
Related parts for TXR40AB45-2214AI-CS8348
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SLIDE SWITCH TOP SLIDE 0.1A 6VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8MINISO datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44-VTLA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 5.5A HOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf