TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR40AB90-2214BI
TXR40AB90-2214BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB90-2214BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB90-2214BI.pdf
Availability of TXR40AB90-2214BI
QUANTITY
TXR40AB90-2214BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB90-2214BI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB90-2214BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit90°
MaterialAluminum Alloy
PlatingCadmium
ShieldingShielded
ColorOlive Drab
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB90-2214BI
TXR40AB90-2214BI Details Description
Related parts for TXR40AB90-2214BI
CAP FILM 1UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FUSE MICRO2 BLDE 32V AG 5A 50 PC datasheet.pdf
UMY3636 UNIV MAT 5M CABLE NS1 datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR YELLOW datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 2000 Gates, 190MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf