TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SC45-2216AI
TXR40SC45-2216AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SC45-2216AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H SLVR
Datasheet Download
TXR40SC45-2216AI.pdf
Availability of TXR40SC45-2216AI
QUANTITY
TXR40SC45-2216AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SC45-2216AI
Internal Part NumberEIS-TXR40SC45-2216AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit45°
MaterialStainless Steel
PlatingElectroless Nickel
ShieldingShielded
ColorSilver
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SC45-2216AI
TXR40SC45-2216AI Details Description
Related parts for TXR40SC45-2216AI
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 19COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 7.4A 11 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf