TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ90-2210BI
TXR40SJ90-2210BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ90-2210BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H M34
Datasheet Download
TXR40SJ90-2210BI.pdf
Availability of TXR40SJ90-2210BI
QUANTITY
TXR40SJ90-2210BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ90-2210BI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ90-2210BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit90°
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Includes4 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 1 O-Ring, 1 Tinel Ring
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ90-2210BI
TXR40SJ90-2210BI Details Description
Related parts for TXR40SJ90-2210BI
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET DIN-RAIL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS R/A .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C041MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf