TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR41AB90-2006AI
TXR41AB90-2006AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR41AB90-2006AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 OLIV
Datasheet Download
TXR41AB90-2006AI.pdf
Availability of TXR41AB90-2006AI
QUANTITY
TXR41AB90-2006AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41AB90-2006AI
Internal Part NumberEIS-TXR41AB90-2006AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.468" (37.29mm)
Shell Size - Insert20, 21
Thread Size1 3/16-18 UNEF
Cable Exit90°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41AB90-2006AI
TXR41AB90-2006AI Details Description
Related parts for TXR41AB90-2006AI
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS 16AWG R/A CPC datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 4POS 3.96MM datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606 datasheet.pdf
VARISTOR 243V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
FUSE FAST/A TELE-GARD 15A 170VDC datasheet.pdf
A5 4.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf