Panasonic Electric Works TXS2-LT-4.5V
TXS2-LT-4.5V picture photo
Mfg. Part Number
TXS2-LT-4.5V
Manufacturer
Product Category
Signal Relays, Up to 2 Amps
Brief Description
TXS RELAY 2 FORM C 4.5V
Datasheet Download
TXS2-LT-4.5V.pdf
Availability of TXS2-LT-4.5V
QUANTITY
TXS2-LT-4.5V Order Process
Ship out your order
Specifications of TXS2-LT-4.5V
Internal Part NumberEIS-TXS2-LT-4.5V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsRelay Technical Info
Standards Chart
How to Read Date Codes
Standard Package40
Category Relays
FamilySignal Relays, Up to 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXS2-LT-4.5V
Related LinksTXS2-L, TXS2-LT-4.5V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
TXS2-LT-4.5V Details Description
Related parts for TXS2-LT-4.5V
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED DIFF RA .200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
680UF 40V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf