Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS3012100M-10
TYS3012100M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS3012100M-10
Brief Description
FIXED IND 10UH 830MA 265 MOHM
Datasheet Download
TYS3012100M-10.pdf
Availability of TYS3012100M-10
QUANTITY
TYS3012100M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS3012100M-10
Internal Part NumberEIS-TYS3012100M-10
FamilyFixed Inductors
SeriesTYS3012
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating830mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)265 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant42MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
Supplier Device Package0504 (1211 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS3012100M-10
TYS3012100M-10 Details Description
Related parts for TYS3012100M-10
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M WIRE AXIAL datasheet.pdf
MT-RJ TO ST LAUNCH LEAD datasheet.pdf
LED 2X4MM BI-LEVEL ARRAY T/G,Y/G datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 202 I/O 272PBGA datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf