Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS3012150M-10
TYS3012150M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS3012150M-10
Brief Description
FIXED IND 15UH 710MA 460 MOHM
Datasheet Download
TYS3012150M-10.pdf
Availability of TYS3012150M-10
QUANTITY
TYS3012150M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS3012150M-10
Internal Part NumberEIS-TYS3012150M-10
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating710mA
Current - Saturation450mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)460 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant27MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS3012150M-10
TYS3012150M-10 Details Description
Related parts for TYS3012150M-10
CONN SOCKET 28-32AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.75A TO263-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 150MA TO-92 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A 6DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PSOC 32B 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V 10% X5R 0805 datasheet.pdf