Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS30121R0N-10
TYS30121R0N-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS30121R0N-10
Brief Description
FIXED IND 1UH 2.2A 40 MOHM SMD
Datasheet Download
TYS30121R0N-10.pdf
Availability of TYS30121R0N-10
QUANTITY
TYS30121R0N-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS30121R0N-10
Internal Part NumberEIS-TYS30121R0N-10
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating2.2A
Current - Saturation1.87A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS30121R0N-10
TYS30121R0N-10 Details Description
Related parts for TYS30121R0N-10
RES 174 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFRMR ISOL 115 TO 115V 135VA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 500W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
MODULE I.MX51 128MB FLASH 25PK datasheet.pdf
RES SMD 583K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 15C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT datasheet.pdf