Murata Electronics North America TZB04R100AA06
TZB04R100AA06 picture photo
Mfg. Part Number
TZB04R100AA06
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZB04R100AA06.pdf
Availability of TZB04R100AA06
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZB04R100AA06 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB04R100AA06
Internal Part NumberEIS-TZB04R100AA06
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZB04R100AA06 today.
SeriesTZB04R1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZB04R100AA06
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZB04R, TZB04R100AA06 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB04R100AA06 Details Description
Related parts for TZB04R100AA06
TCO 250VAC 1A 139C(282F) AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 50V 0603 datasheet.pdf
FUSE COVER POLY BASE NH 1/2 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A DUAL 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC AMP MMIC GAAS LN 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 4A 36 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf