Murata Electronics North America TZB4R200AA10R00
TZB4R200AA10R00 picture photo
Mfg. Part Number
TZB4R200AA10R00
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
Datasheet Download
TZB4R200AA10R00.pdf
Availability of TZB4R200AA10R00
QUANTITY
TZB4R200AA10R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4R200AA10R00
Internal Part NumberEIS-TZB4R200AA10R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesTZB4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range4.5 ~ 20pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZB4R200AA10R00
Related LinksTZB4R20, TZB4R200AA10R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4R200AA10R00 Details Description
Related parts for TZB4R200AA10R00
DIODE TUNING FM DUAL 32V TO92 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
LED OSTAR HEX 4CHIP WM WHT 4000K datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FO C/A LC YEL ST XG AQU datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf