Murata Electronics North America TZB4Z250AB10R00
TZB4Z250AB10R00 picture photo
Mfg. Part Number
TZB4Z250AB10R00
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD
Datasheet Download
TZB4Z250AB10R00.pdf
Availability of TZB4Z250AB10R00
QUANTITY
TZB4Z250AB10R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4Z250AB10R00
Internal Part NumberEIS-TZB4Z250AB10R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesTZB4
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance Range4 ~ 25pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated50V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZB4Z250AB10R00
Related LinksTZB4Z25, TZB4Z250AB10R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4Z250AB10R00 Details Description
Related parts for TZB4Z250AB10R00
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 14.6MM datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NO PCMT 10W 300V datasheet.pdf