Taiyo Yuden U2K110CG330KB-T
U2K110CG330KB-T picture photo
Mfg. Part Number
U2K110CG330KB-T
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0504
Datasheet Download
U2K110CG330KB-T.pdf
Availability of U2K110CG330KB-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
U2K110CG330KB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of U2K110CG330KB-T
Internal Part NumberEIS-U2K110CG330KB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Apr/2013
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U2K110CG330KB-T
Related LinksU2K110C, U2K110CG330KB-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
U2K110CG330KB-T Details Description
Related parts for U2K110CG330KB-T
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
20M POWER CABLE CAGD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
IC FPGA 271 I/O 356BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf