Riedon UAL50-3RF8
UAL50-3RF8 picture photo
Mfg. Part Number
UAL50-3RF8
Brief Description
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 50W
Datasheet Download
UAL50-3RF8.pdf
Availability of UAL50-3RF8
QUANTITY
UAL50-3RF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of UAL50-3RF8
Internal Part NumberEIS-UAL50-3RF8
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)50W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height0.630" (16.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UAL50-3RF8
Related LinksUAL50, UAL50-3RF8 Datasheet, Riedon Distributor
UAL50-3RF8 Details Description
Related parts for UAL50-3RF8
IDC CABLE - MKS34K/MC34G/MKS34K datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 6.8UF 20% 10V 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14A I2PAK datasheet.pdf
RES 92.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE 800LM WHT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 75K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf