TDK Corporation UF1717H-103YR25-01
UF1717H-103YR25-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1717H-103YR25-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 10MH 0.25A HORIZONTL
Datasheet Download
UF1717H-103YR25-01.pdf
Availability of UF1717H-103YR25-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UF1717H-103YR25-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1717H-103YR25-01
Internal Part NumberEIS-UF1717H-103YR25-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current250mA
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1717H-103YR25-01
Related LinksUF1717H-1, UF1717H-103YR25-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1717H-103YR25-01 Details Description
Related parts for UF1717H-103YR25-01
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.83K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 650V 116A 380W TO247AD datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf