TDK Corporation UF1717H-132Y0R7-01
UF1717H-132Y0R7-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1717H-132Y0R7-01
Brief Description
FILTER LINE 1.3MH 0.7A HORIZONTL
Datasheet Download
UF1717H-132Y0R7-01.pdf
Availability of UF1717H-132Y0R7-01
QUANTITY
UF1717H-132Y0R7-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1717H-132Y0R7-01
Internal Part NumberEIS-UF1717H-132Y0R7-01
Number of Lines2
Inductance1.3mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.689" L x 0.610" W (17.50mm x 15.50mm)
Height (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1717H-132Y0R7-01
Related LinksUF1717H-1, UF1717H-132Y0R7-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1717H-132Y0R7-01 Details Description
Related parts for UF1717H-132Y0R7-01
LED 3MM HI-I RED DIFF6"LDS PNLMT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC QUICKSWITCH 32BIT BUS 80QVSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HALAR SLEEVING 3/8" BLACK 500' datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 208QFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf