TDK Corporation UF2327S4-752Y1R0-01
UF2327S4-752Y1R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF2327S4-752Y1R0-01
Brief Description
FILTER LINE 7.5MH 1A VERTICAL
Datasheet Download
UF2327S4-752Y1R0-01.pdf
Availability of UF2327S4-752Y1R0-01
QUANTITY
UF2327S4-752Y1R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF2327S4-752Y1R0-01
Internal Part NumberEIS-UF2327S4-752Y1R0-01
Number of Lines2
Inductance7.5mH
Current1A
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.748" W (23.00mm x 19.00mm)
Height (Max)1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF2327S4-752Y1R0-01
Related LinksUF2327S4-, UF2327S4-752Y1R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF2327S4-752Y1R0-01 Details Description
Related parts for UF2327S4-752Y1R0-01
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
VARISTOR 738V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM RECESSED BLU datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 39POS GOLD datasheet.pdf
37POS F R/A .318 FILTER TY5 datasheet.pdf