Vishay/Vitramon VJ0805D471FLAAJ
VJ0805D471FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471FLAAJ
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D471FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D471FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D471FLAAJ
TVS DIODE 45VWM 76.65VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A MX23A TIN datasheet.pdf
SW CAP SMALL ROTARY KNOB GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN MINI FIT JR RCPT 10POS DL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf