Taiyo Yuden UMK105BJ222MV-F
UMK105BJ222MV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ222MV-F
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ222MV-F.pdf
Availability of UMK105BJ222MV-F
QUANTITY
UMK105BJ222MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ222MV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ222MV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ222MV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ222MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ222MV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ222MV-F
IC FPGA 193 I/O 240PQFP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 150A 24V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.3A 8DFN datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 25.0012MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SENSTHERMOHD5R 120C 1W BREAK datasheet.pdf