Taiyo Yuden UMK105CG220JV-F
UMK105CG220JV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG220JV-F
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG220JV-F.pdf
Availability of UMK105CG220JV-F
QUANTITY
UMK105CG220JV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG220JV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG220JV-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG220JV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG220JV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG220JV-F Details Description
Related parts for UMK105CG220JV-F
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CARD EDGE 48POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 320 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf