Taiyo Yuden UMK105CG330KV-F
UMK105CG330KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG330KV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG330KV-F.pdf
Availability of UMK105CG330KV-F
QUANTITY
UMK105CG330KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG330KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG330KV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG330KV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG330KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG330KV-F Details Description
Related parts for UMK105CG330KV-F
CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-3 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 32V 300W NI-860C3 datasheet.pdf
CAP 50POS FOR FEMALE W/LANYARD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 10W DO213AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPTER 120V LED 11W datasheet.pdf