Taiyo Yuden UMK105CK020DV-F
UMK105CK020DV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CK020DV-F
Brief Description
CAP CER 2PF 50V C0K 0402
Datasheet Download
UMK105CK020DV-F.pdf
Availability of UMK105CK020DV-F
QUANTITY
UMK105CK020DV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CK020DV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CK020DV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CK020DV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CK020DV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CK020DV-F Details Description
Related parts for UMK105CK020DV-F
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.3A SOT23L-6 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS 28AWG 3IN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 13 (10 + 3 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 568NM 25MCD GRN datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HPP V4 POWER C-PFT 48V/12A 4P CR datasheet.pdf