Taiyo Yuden UMK107CG821JZ-T
UMK107CG821JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CG821JZ-T
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
UMK107CG821JZ-T.pdf
Availability of UMK107CG821JZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK107CG821JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CG821JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CG821JZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CG821JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CG821JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CG821JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CG821JZ-T
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 50VC SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
37POS M R/A .318 TY4 PCB CLIP datasheet.pdf
32A FRONT/BACK STUD CONNECTED datasheet.pdf