Taiyo Yuden UMK107CH391JZ-T
UMK107CH391JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH391JZ-T
Brief Description
CAP CER 390PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH391JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH391JZ-T
QUANTITY
UMK107CH391JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH391JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH391JZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH391JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH391JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH391JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH391JZ-T
LENS FOR SEOUL P4 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 7A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SOLAR PANEL LARGE 6V 5.6W datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf