Taiyo Yuden UMK107CH561JZ-T
UMK107CH561JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH561JZ-T
Brief Description
CAP CER 560PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH561JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH561JZ-T
QUANTITY
UMK107CH561JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH561JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH561JZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH561JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH561JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH561JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH561JZ-T
LED YELLOW T-3/4 VERTICAL PCB datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 9OUT 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf