Taiyo Yuden UMK212B7105KGHT
UMK212B7105KGHT picture photo
Mfg. Part Number
UMK212B7105KGHT
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
UMK212B7105KGHT.pdf
Availability of UMK212B7105KGHT
QUANTITY
UMK212B7105KGHT Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK212B7105KGHT
Internal Part NumberEIS-UMK212B7105KGHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK212B7105KGHT
Related LinksUMK212B, UMK212B7105KGHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK212B7105KGHT Details Description
Related parts for UMK212B7105KGHT
IC TRANSCVR DUAL N-INV 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2MM 15POS T/H datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 BK 25X4' datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 31C P 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf