Taiyo Yuden UMK325B7105KH-T
UMK325B7105KH-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK325B7105KH-T
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
UMK325B7105KH-T.pdf
Availability of UMK325B7105KH-T
QUANTITY
UMK325B7105KH-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK325B7105KH-T
Internal Part NumberEIS-UMK325B7105KH-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK325B7105KH-T
Related LinksUMK325B, UMK325B7105KH-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK325B7105KH-T Details Description
Related parts for UMK325B7105KH-T
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 220.0UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 254 datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M2.5 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HDM 9SMPR130F160O K datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf