Nichicon UMW1H0R1MDD1TE
UMW1H0R1MDD1TE picture photo
Mfg. Part Number
UMW1H0R1MDD1TE
Brief Description
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
Datasheet Download
UMW1H0R1MDD1TE.pdf
Availability of UMW1H0R1MDD1TE
QUANTITY
UMW1H0R1MDD1TE Order Process
Ship out your order
Specifications of UMW1H0R1MDD1TE
Internal Part NumberEIS-UMW1H0R1MDD1TE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMW
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsAudio
Ripple Current1mA
Impedance-
Lead Spacing0.059" (1.50mm)
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMW1H0R1MDD1TE
Related LinksUMW1H0R, UMW1H0R1MDD1TE Datasheet, Nichicon Distributor
UMW1H0R1MDD1TE Details Description
Related parts for UMW1H0R1MDD1TE
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-TSOP datasheet.pdf
FILTER LINE PWR 6A PNL MNT datasheet.pdf
CONN RECEPT 90POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP7 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 4CH 1MSPS 10-MSOP datasheet.pdf
IC ISODRIVER 1CH 0.6A SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6SON datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X5R 22レF 25V datasheet.pdf