Taiyo Yuden UP050CH101J-KFCZ
UP050CH101J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH101J-KFCZ
Brief Description
CAP CER 100PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH101J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH101J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH101J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH101J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH101J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH101J-KFCZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH101J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH101J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH101J-KFCZ
IC 4DRVR/5RCVR RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 26POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 230MA 2.06 OHM datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf