Vishay/Vitramon VJ0603D270GXPAJ
VJ0603D270GXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270GXPAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270GXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D270GXPAJ
QUANTITY
VJ0603D270GXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270GXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270GXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270GXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270GXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270GXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270GXPAJ
JUMPER-H2730TR/C2016Y/H2730TR 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Plug DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
COMBO 21W1 F PCB R/A G 75O TIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 44POS datasheet.pdf