Taiyo Yuden UP050CH1R8M-NAC
UP050CH1R8M-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH1R8M-NAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH1R8M-NAC.pdf
Availability of UP050CH1R8M-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH1R8M-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH1R8M-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050CH1R8M-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1.8pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)