Taiyo Yuden UP050CH2R7K-KEC
UP050CH2R7K-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH2R7K-KEC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH2R7K-KEC.pdf
Availability of UP050CH2R7K-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH2R7K-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH2R7K-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050CH2R7K-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance2.7pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH2R7K-KEC
Related LinksUP050CH, UP050CH2R7K-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH2R7K-KEC Details Description
Related parts for UP050CH2R7K-KEC
IC TXRX 3.3V RS485 LOWPWR 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC 24BIT AUDIO STEREO DAC 28SSOP datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
Crystal 22.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 11A 125V datasheet.pdf