Taiyo Yuden UP050CH390J-B-BZ
UP050CH390J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH390J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH390J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH390J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH390J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH390J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH390J-B-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH390J-B-BZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH390J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH390J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH390J-B-BZ
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OVERLAY 15 BUTTON KEYPAD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
INDUCT COM MODE 4.5M OHM TH datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR BLUE datasheet.pdf