Taiyo Yuden UP050SL130J-KEC
UP050SL130J-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL130J-KEC
Brief Description
CAP CER 13PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL130J-KEC.pdf
Availability of UP050SL130J-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL130J-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL130J-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL130J-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL130J-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL130J-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL130J-KEC Details Description
Related parts for UP050SL130J-KEC
IC DELAY LINE 12NS 8UMAX datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC SUBSYSTEM AUDIO AMP 20-CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ANT OMNI HPOL FIXED NF 5DBI datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN THREADED 1POS datasheet.pdf
TERMINAL ZPE 16-2/1AN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 100MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf