Taiyo Yuden UP050SL160J-NAC
UP050SL160J-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL160J-NAC
Brief Description
CAP CER 16PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL160J-NAC.pdf
Availability of UP050SL160J-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL160J-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL160J-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050SL160J-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance16pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL160J-NAC
Related LinksUP050SL, UP050SL160J-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL160J-NAC Details Description
Related parts for UP050SL160J-NAC
TXRX SINGLE MODE 155MBD 1X9 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.021A SOT-23 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 7.72"L X 3.94"W datasheet.pdf
CONN HSNG 3POS FEMALE 2.54MM datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT CRIMP datasheet.pdf
THERMTRANS COMP LABEL ADH datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY TO-247 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf