CEL (California Eastern Laboratories) UPC8187TB-EV24
UPC8187TB-EV24 picture photo
Mfg. Part Number
UPC8187TB-EV24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD UPC8187TB 2.4GHZ
Datasheet Download
UPC8187TB-EV24.pdf
Availability of UPC8187TB-EV24
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPC8187TB-EV24 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPC8187TB-EV24
Internal Part NumberEIS-UPC8187TB-EV24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeUpconverter, MMIC
Frequency800MHz ~ 2.5GHz
For Use With/Related Products[email protected]
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPC8187TB-EV24
Related LinksUPC8187, UPC8187TB-EV24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPC8187TB-EV24 Details Description
Related parts for UPC8187TB-EV24
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123FL datasheet.pdf
WRISTSTRAP JEWEL DUALONYX 12'CRD datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf