Sensata Technologies/Airpax UPGB66-25010-3
UPGB66-25010-3 picture photo
Mfg. Part Number
UPGB66-25010-3
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
UPGB66-25010-3.pdf
Availability of UPGB66-25010-3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPGB66-25010-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPGB66-25010-3
Internal Part NumberEIS-UPGB66-25010-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesUPG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPGB66-25010-3
Related LinksUPGB66-, UPGB66-25010-3 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPGB66-25010-3 Details Description
Related parts for UPGB66-25010-3
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 510.3VC SMA datasheet.pdf
OVERMOLD AUTO RESET THERMOSTATS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 1POS 7.92MM datasheet.pdf