Sensata Technologies/Airpax UPL11-30181-1
UPL11-30181-1 picture photo
Mfg. Part Number
UPL11-30181-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
UPL11-30181-1.pdf
Availability of UPL11-30181-1
QUANTITY
UPL11-30181-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPL11-30181-1
Internal Part NumberEIS-UPL11-30181-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesUPL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPL11-30181-1
Related LinksUPL11-, UPL11-30181-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPL11-30181-1 Details Description
Related parts for UPL11-30181-1
PLUG CONNECTOR 50 POS W/O FLANGE datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X7S 1206 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 18CKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
DC 4 WIRE UZF ONLY 2 METER QD datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .2C datasheet.pdf
RES 680 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf