Susumu URG3216L-152-L-T05
URG3216L-152-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-152-L-T05
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-152-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-152-L-T05
QUANTITY
URG3216L-152-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-152-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-152-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-152-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-152-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-152-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-152-L-T05
CONN EDGECARD 80POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUAL ST-ST 10M datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
HEADER 5MM 9POS GREEN datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
20AWG 7/28 50C FOIL SHLD 100' datasheet.pdf
CONN BACKSHELL datasheet.pdf
Quad 150 MHz Rail-to-Rail Amplifier IC datasheet.pdf