TDK Corporation CK45-R3AD151KANRA
CK45-R3AD151KANRA picture photo
Mfg. Part Number
CK45-R3AD151KANRA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
CK45-R3AD151KANRA.pdf
Availability of CK45-R3AD151KANRA
QUANTITY
CK45-R3AD151KANRA Order Process
Ship out your order
Specifications of CK45-R3AD151KANRA
Internal Part NumberEIS-CK45-R3AD151KANRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCK45-RR
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CK45-R3AD151KANRA
Related LinksCK45-R3A, CK45-R3AD151KANRA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CK45-R3AD151KANRA Details Description
Related parts for CK45-R3AD151KANRA
CONN HEADER 8POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
TAPE WIRE MRKR LEGEND-2 (8'ROLL) datasheet.pdf
CONN 2MM FB RCPT 120POS R/A GOLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DFN datasheet.pdf
SENSOR UNIPOL HALL-EFFECT DGTL datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD PF3.5 144CKT datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 108MHZ 8VDFN datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf