Susumu URG3216L-332-L-T05
URG3216L-332-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-332-L-T05
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-332-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-332-L-T05
QUANTITY
URG3216L-332-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-332-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-332-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-332-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-332-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-332-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-332-L-T05
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SC59 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLUE 1' datasheet.pdf
DUST CAP 28 32 44 PLASTIC datasheet.pdf
TARGET BRD 40PIN ZIF SKT MSP430 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BALL BEARING 636000207 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf