Murata Electronics North America UWR-15/1000-D48A-C
UWR-15/1000-D48A-C picture photo
Mfg. Part Number
UWR-15/1000-D48A-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
UWR-15/1000-D48A-C.pdf
Availability of UWR-15/1000-D48A-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UWR-15/1000-D48A-C Order Process
Ship out your order
Specifications of UWR-15/1000-D48A-C
Internal Part NumberEIS-UWR-15/1000-D48A-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UWR-15/1000-D48A-C today.
SeriesUWR-15/100
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP4
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UWR-15/1000-D48A-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUWR-15/10, UWR-15/1000-D48A-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UWR-15/1000-D48A-C Details Description
Related parts for UWR-15/1000-D48A-C
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 51 POS .276 SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 2A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PMI CAP RED TORPEDO BACK FROSTED datasheet.pdf
CMC RCPT CONN RT BLK 48CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
1500UF 35V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf